Ramūnas Grušas: daug potencialo turi ne tik Mugevičius, bet ir kiti lietuviai / 2014

nr11

2014.08.04

Prezidento taurės turnyro direktorius Ramūnas Grušas džiaugiasi, kad Vilniuje vykusios varžybos praėjo sklandžiai tiek organizacine, tiek sportine prasme.

25-ąjį kartą vykusiame turnyre triumfavo aukščiausią reitingą turėjęs Moldovos atstovas Maksimas Dubarenka (ATP-387), finale nugalėjęs puikiai pasirodžiusį Vilniaus teniso akademijos auklėtinį Luką Mugevičių (ATP-904).

L. Mugevičius iškovojo 10 ATP reitingo taškų ir tarptautinėje klasifikacijoje gerokai šoktelėjo į viršų.

Pagrindinėse varžybose dalyvavo šeši lietuviai, o be Luko sėkmingiausiai tautiečių gretose pasirodė Julius Tverijonas, kuris sugebėjo patekti į aštuntfinalį.

Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas įsitikinęs, kad didžiulio potencialo turi ne tik pirmą finalą profesionalo karjeroje pasiekęs 19-likmetis L, Mugevičius, bet ir kiti lietuviai. Pasak R. Grušo, viskas priklausys nuo šių jaunuolių požiūrio į treniruotes ir profesionalų sportą.

Ar organizacine prasme turnyras praėjo sklandžiai? – paklausėme R. Grušo.

Džiaugiamės pavykusiu renginiu, nes viską pavyko tikrai gerai sustyguoti. Be to, žinote kaip būna, jeigu pavyksta pasiekti gerą sportinį rezultatą, tai kitos problemos tampa tarsi bevertės.

Turbūt itin pradžiugino Luko pasirodymas?

Labai už jį džiaugiuosi. Tai sportininkui tikrai didelis pasiekimas. Tai buvo pirmasis jo profesionalaus turnyro finalas, todėl dar kartą sveikinu jį ir jo trenerį. Taip, nepavyko pakartoti Lauryno Grigelio pasiekimo, bet finalas visada turi savo specifiką. Pasikartosiu, nepaprastai džiaugiamės Luko pasiekimu.

Kaip vertinate kitų lietuvių pasirodymus?

Visi pasirodė pagal savo galimybes. Galbūt kai kas per anksti iškrito, kai kas maloniai nustebino. Manau, visi sutiksime, kad Lukas viršijo mūsų lūkesčius. Atvirai kalbant, nesitikėjome, kad jis žais finale, bet jis parodė, kad tam jau yra pasirengęs.

Prieš kurį laiką Dovydui Šakiniui buvo piešiama šviesi ateitis, tačiau, atrodo, kad jo tobulėjimas sustojo. Kas atsitiko?

Dovydas nepasirinko profesionalaus tenisininko kelio. Kaip žinia, jis studijuoja Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) universitete ir tenisą žaidžia ten. Visi suprantame, kad studentų lyga, kad ir kokia pajėgi bebūtų, nėra profesionali. Manau, tai ir įtakoja Dovydo rezultatus.

Ar kituose jaunuose lietuviuose matote perspektyvos?

Tikrai potencialo turi tas pats Mantas Bugailiškis. Robertas Vrzesinskis. Taipogi Tadas Bobelis, kuris, deja, šiam turnyre nedalyvavo. Jie kol kas turi visas galimybes, bet viskas priklausys nuo jų požiūrio į treniruotes ir profesionalų sportą.

Kuo šis Prezidento taurės turnyras skyrėsi nuo ankstesniųjų?

Manau, varžybos lygio prasme išlieka gana stabilios. Tai reglamentuoja turnyro prizinis fondas. Galbūt vienais metais sulaukiame aukštesnio reitingo žaidėjų, kitais galbūt žemesnio, bet ryškių skirtumų nebūna. Džiugina tai, kad pernai ir šiemet turėjome lietuvį, kuris žaidė visą savaitę.