Tenisininkai L. Grigelis ir D. Šakinis – Prezidento taurės turnyro antrajame rate

CB9F6358

2015.07.21

Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne, vykstančio 26-ojo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ turnyro Lietuvos Prezidento taurei laimėti vienetų varžybų pirmajame rate – šešioliktfinalyje – antradienį Laurynas Grigelis (ATP-322) ir Dovydas Šakinis (ATP-2004) iškovojo pergales, o Lukas Mugevičius (ATP-581) ir Julius Tverijonas (ATP-1700) patyrė nesėkmes. 

Patekdami į antrąjį ratą, L. Grigelis ir D. Šakinis užsitikrino po vieną Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo tašką.

Prieš dvejus metus Prezidento taurę iškovojęs L. Grigelis 6:2, 6:2 įveikė 19-metį baltarusį Ivaną Liutarevičių (ATP-1254). Mačas truko 1 val. 24 min.

“Daug klydau, pirmajame sete neblogai servavau, o antrajame sete mano padavimai galėjo būti geresni. Nesu patenkintas savo žaidimu, bet svarbu, kad iškovojau pergalę. Manau, kad toliau galėsiu parodyti vis geresnį žaidimą, – sakė L. Grigelis. – Šiuo metu mano sportinė forma – nei gera, nei bloga. Visada geriau žaidžiu antrąją sezono dalį. Artimiausiu metu tikiuosi surinkti kuo daugiau reitingo taškų. Noriu metų pabaigoje būti arti antrojo šimtuko, kad vėl turėčiau galimybę patekti į „Australian Open“ atranką.“

L. Grigelis į Vilnių atvyko po trijų „Futures“ turnyrų Rumunijoje. „Po varžybų Rumunijoje jaučiasi nuovargis, bet esu pasirengęs kovoms. Daug jėgų suteikia savi žiūrovai,“ – pažymėjo antroji Lietuvos teniso raketė.

Praėjusių metų spalį L. Grigelis ir I. Liutarevičius susitiko turnyre Minske. Tada 6:4, 6:3 pergalę šventė lietuvis, kuris neseniai laimėjo “Futures” turnyrą Rumunijoje.

Antruoju skirstytas 23 metų Lietuvos tenisininkas aštuntfinalyje trečiadienį (antras mačas devintoje aikštelėje, ne anksčiau kaip 12.00 val.) susitiks su 19-mečiu olandu Tallonu Griekspooru (ATP-1030), kuris pirmajame rate pirmadienį 5:7, 6:4, 7:6 (7-4) nugalėjo 18-metį Tadą Babelį (be reitingo).

23 metų D. Šakinis nesunkiai – 6:1, 6:1 pranoko atrankos barjerą įveikusį 18-metį rusą Denisą Merkulovą (be reitingo). Susitikimas truko 61 minutę.

„Mačas nebuvo pats sunkiausias. Tokio ir tikėjausi. Tiesiog atėjau ir laimėjau, – sakė nuo 2012 metų rugsėjo JAV studijuojantis ir rungtyniaujantis D. Šakinis. – Į šį turnyrą atvykau be didelių lūkesčių, nes šiuo metu gyvenu atostogų režimu. Žinoma, nemažai treniravausi, todėl manau, kad mano sportinė forma nebloga. Neturiu ko prarasti, bandysiu ir toliau mėgautis žaidimu.“

Dovydas aštuntfinalyje trečiadienį (trečias mačas devintoje aikštelėje, ne anksčiau kaip 14.00 val.) susitiks su 29 metų rusu Ivanu Nedelka (ATP-542).

20-metis L. Mugevičius po 1 val. 53 min. trukusios kovos 3:6, 4:6 nusileido 21 metų rusui Ronaldui Slobodčikovui (ATP-1047).

„Pritrūko užtikrintumo, ramybės. Kai galva nėra „švari“, smūgiai neužtikrinti, sunku žaisti. Jau kurį laiką esu dobėje. Mano sportinė forma ne tokia, kokios norėtųsi. Dar liko dvejetai. Su Laurynu bandysime pasiekti finalą ir laimėti,“ – teigė L. Mugevičius.

Pernai Prezidento taurės turnyro ketvirtfinalyje L. Mugevičius 6:3, 5:7, 7:6 (7-4) įveikė R. Slobodčikovą, o rudenį šie du tenisininkai susitiko dar du kartus ir pasidalijo po pergalę.

Kaip jau skelbėme, 21 metų J. Tverijonas po atkaklios kovos 6:3, 2:6, 5:7 pralaimėjo pirmajai turnyro raketei 22 metų baltarusiui Jaroslavui Šilai (ATP-315). Mačas truko 2 val. 21 min.

Trečiadienį dvejetų varžybose dalyvaus trys lietuvių duetai: broliai Aleksas ir Julius Tverijonai žais su Tadu Babeliu ir Kasparu Žemaitėliu (trečias mačas ketvirtoje aikštelėje, ne anksčiau kaip 13.00 val.), o L. Grigelis ir L. Mugevičius – su britu Sammu Butleriu ir R. Slobodčikovu (ketvirtas mačas devintoje aikštelėje, ne anksčiau kaip 16.00 val.).

Turnyro prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Vienetų varžybų nugalėtojui atiteks 18 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1440 dolerių čekis. Turnyro finalas numatomas liepos 25 dieną.

Pagrindinį vienetų turnyrą pradėjo 32 tenisininkai iš 14-os šalių.