Prezidento taurės turnyro starte – apmaudus T. Babelio pralaimėjimas ir netikėta brolių Tverijonų pergalė

CB9F6249

2015.07.20

Pirmadienį Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne, prasidėjusio 26-ojo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ turnyro Lietuvos Prezidento taurei laimėti vienetų varžybų pirmajame rate – šešioliktfinalyje – 18-metis Tadas Babelis po atkaklios kovos 7:5, 4:6, 6:7 (4-7) nusileido septyniais mėnesiais vyresniam olandui Tallonui Griekspoorui (ATP-1030). 

Lietuvis lemiame sete pirmavo 5:3 ir 40-0, tačiau, net ir atliekant padavimus, jam nepavyko laimėti ir iškovoti pirmąjį Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo tašką. Tadui iki pergalės keturis kartus trūko vos taško.

„Geras mačas buvo, tik gaila, kad pralaimėjau. Kartais sudreba ranka, nieko nepadarysi ir nieko nebepakeisi. Gal truputėlį patirties pritrūko, nes man tai tik ketvirtasis tokio rango turnyras. Nepaisant nesėkmės, džiaugiuosi savo žaidimu. Nuoširdžiai dėkoju žiūrovams, kurie mane palaikė. Buvo labai malonu žaisti“, – po 2 val. 34 min. trukusios dvikovos sakė T. Babelis.

Lietuvos tenisininkas pernai rugsėjį sužaidė mačą „Futures“ turnyre Ispanijoje, o šiemet birželį – du mačus tokio pat rango turnyruose Bulgarijoje. Visus tris kartus Tadas į pagrindines varžybas pateko po atrankos.

T. Babelis jau antrus metus gyvena Ispanijoje. Jis treniruojasi netoli Barselonos įsikūrusioje BTT teniso akademijoje. Jaunasis tenisininkas artimiausiu metu ketina dalyvauti ITF „Futures“ turnyruose Estijoje ir Latvijoje.

Antradienį savo pirmuosius mačus vienetų varžybose žais Laurynas Grigelis (ATP-322), Lukas Mugevičius (ATP-581), Julius Tverijonas (ATP-1700) ir Dovydas Šakinis (ATP-2004).

Turnyro, kurio vyriausiasis teisėjas – Jonas Dagys, prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Vienetų varžybų nugalėtojui atiteks 18 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1440 dolerių čekis. Turnyro finalas numatomas liepos 25 dieną.

Pagrindiniame vienetų turnyre dalyvauja 32 tenisininkai iš 14-os šalių.

Dvejetų varžybų pirmajame rate 22 metų Aleksas Tverijonas ir dvejais metais jaunesnis jo brolis Julius netikėtai 6:0, 6:7 (4-7), [10-8] nugalėjo pirmuoju skirstytą baltarusių duetą, kurį sudarė 22 metų Jaroslavas Šilo ir 24 metų Andrejus Vasilevskis. Broliai Tverijonai antrajame rate – ketvirtfinalyje žais su T. Babeliu ir 19-mečiu Kasparu Žemaitėliu, kurie aštuntfinalyje 7:5, 6:2 nugalėjo rusus – 18 -metį Denisą Merkulovą ir 21 metų Igorį Zubovą.

23 metų L. Grigelis ir 20-metis L. Mugevičius 6:3, 7:5 įveikė Rusijos atstovus – 18-metį Ivaną Davydovą ir 19-metį Dmitrijų Mnuškiną. Antruoju skirstytas Lietuvos tenisininkų duetas antrajame rate susitiks su 20-mečiu britu Sammu Butleriu ir 21 metų rusu Ronaldu Slobodčikovu.

„Laimėjome, bet mūsų žaidimas nebuvo pats geriausias. Mums tai – pirmasis mačas turnyre, todėl iš pradžių buvome šiek tiek įsitempę, sunkokai judėjome, – sakė L. Grigelis. – Labai gerai, kad gavome galimybę šiek tiek apšilti prieš vienetų susitikimus. Manau, kad rytoj žaidimas bus geresnis“.

Iš dvejetų varžybų iškritus pirmuoju skirstytam baltarusių duetui, Laurynas ir Lukas tapo pagrindiniais pretendentais į nugalėtojų titulą. „Tverijonai pateikė dienos sensaciją. Manau, kad niekas nesitikėjo, kad jie įveiks baltarusius. Labai sveikinu Julių ir Aleksą, – pažymėjo L. Grigelis. – Su Luku esame gerai pažįstami. Mums kartu neteko daug žaisti, bet tuose mačuose, kuriuos žaidėme, pasirodėme neblogai. Tikimės, kad Vilniuje sužaisime gerai ir pavyks laimėti turnyrą. Pirmenybę visada teikiame vienetams, bet, jeigu fiziškai jaučiamės gerai, tai ir dvejetams atiduodame visas jėgas“.

23 metų D. Šakinis su 21 metų amerikiečiu Brendanu Tannenbaumu 6:7 (4-7), 6:1, [7-10] nusileido rusams – 20-mečiam Jevgenijui Jelistratovui bei 21 metų Vitalijui Koziukovui.

Pirmasis Prezidento taurės teniso turnyras buvo surengtas 1931 metais, vėliau varžybos dar vyko 1932, 1933 ir 1938 metais, o tradicija buvo atgaivinta 1994 metais. Keturis kartus šį turnyrą yra laimėjęs Rolandas Muraška (1994, 1996, 1998, 2000 m.), kartą – L. Grigelis (2013 m.). Pernai Prezidento taurės turnyro finale L. Mugevičius pralaimėjo moldavui Maximui Dubarenco, kuris nuo šių vasario metų atstovauja Baltarusijai.