Rolandas Muraška: „Prezidento taurė yra išskirtinai svarbus reiškinys Lietuvos tenisui“

rulis2

2015.07.14

Net keturis kartus Prezidento taurės turnyre triumfavęs Rolandas Muraška neabejoja, kad šis turnyras labai naudingas Lietuvai.

Liepos 18-25 d. Bernardinų sodo aikštyne vyksiantis Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos Prezidento taurės turnyras – vienintelės Lietuvoje rengiamos profesionalų teniso varžybos.

„Prezidento taurė yra išskirtinai svarbus reiškinys Lietuvos tenisui. Gaila, kad jis kol kas vienintelis. Būtų labai gerai, jei jauni tenisininkai gautų galimybių tokio lygio varžybose žaisti daug daugiau“, – įsitikinęs Rolandas Muraška.

Daug metų geriausiu mūsų šalies tenisininku vadintas R.Muraška yra Prezidento taurės varžybų rekordininkas. Jis net keturis kartus iškovojo prestižinį Lietuvos teniso trofėjų – 1993, 1994, 1996 ir 2000 m.

Dabar R.Muraškai – 42-eji. Jis gyvena Vokietijoje ir dirba treneriu. Bet atidžiai seka Lietuvos teniso įvykius ir puikiai žino, kad prieš dvejus metus turnyrą laimėjo Laurynas Grigelis. Tuomet jis taurę kėlė du kartus: kai triumfavo vienetų varžybose ir kai drauge su treneriu Giuseppe Menga nugalėjo dvejetų turnye. Praėjusiais metais Lukas Mugevičius tik finale pralaimėjo oponentui iš Moldovos Maksimui Dubarenco.

Antroji ir trečioji Lietuvos teniso raketės L.Grigelis ir L.Mugevičius šiemet vėl sieks Pezidento taurės.

„Kur dar žmonės gali pamatyti geriausius Lietuvos tenisininkus, jei tais metais čia nevyksta Daviso taurės mačas? Tik Prezidento taurės turnyre. Anksčiau čia ir Ričardas Berankis žaisdavo. Šios varžybos išjudina Lietuvos tenisą. Čia laimėti būdavo labai malonu, nes tai vienintelė galimybė nugalėti profesionalų turnyre namuose“, – teigė R.Muraška.

Pasak ilgamečio sporto profesionalo, ITF „Futures“ turnyras itin naudingas jauniesiems Lietuvos tenisininkams: „Tai jiems yra pirma galimybė pažvelgti į suaugusiųjų teniso pasaulį, pamatyti tikrą savo lygį, iškovoti pirmus pasaulio reitingo taškus, pažvelgti į savo ateitį profesionalų tenise.“

R.Muraška buvo pirmas po Nepriklausomybės atkūrimo lietuvis, patekęs į pasaulio profesionalų reitingą.

„Profesionalaus tenisininko kelias labai sudėtingas. Aš entuziazmu ir noru stūmiau save į priekį, nes pagalbos niekada neturėjau. Esu senosios kartos atstovas. Viską dariau pats. Įsivaizduokime krepšininkus, kurie važinėtų į turnyrus už savo pinigus, o patyrę pralaimėjimą, turėtų 10 tūkstančių eurų nuostolį. Juk iš karto baigtų tokią sportininko karjerą“, – prisiminė R.Muraška.

Lygindamas savo laikų ir dabartinį tenisą, jis sakė: „Tenisas, kaip ir mašinos, tobulėja. Jis labiau atletiškėja. Kuo daugiau pinigų teniso rinkoje, tuo daugiau žmonės investuoja ir daugiau laiko skiria profesionaliai karjerai. Jei nori uždirbti iš teniso, reikia daug investicijų. Žaisti vien tenisą labai sudėtinga, jei nestudijuoji ir nedirbi kito darbo arab neturi rėmėjų. Štai, Vokietijoje liko labai mažai gerų žaidėjų, nors anksčiau keli tenisininkai buvo ATP reitingo pirmajame dešimtuke. Kaip profesija tenisas yra nepaprastai sudėtinga. Todėl R.Berankis ir L.Grigelis yra šaunuoliai, nes išlaiko aukštą Lietuvos teniso lygį.“

Nors profesionalu R. Muraška nebėra jau dešimtmetį, jis tenisą tebežaidžia mėgėjiškai. Dabar besidžiaugiantis savo dukros laimėjimais įvairiuose Vokietijos vaikų turnyruose, R. Muraška mano, kad jam dar užtektų parako dalyvauti Prezidento taurės varžybose: „Manau, kad sugebėčiau pasivaržyti. Kvalifikaciją tikrai praeičiau. Aš čia žaidžiu, nesu apleidęs teniso.“

Tačiau, R.Muraškos manymu, jei panorėtų, R.Berankis ir L.Grigelis tikrai galėtų pagerinti jo pasiektą pergalių Prezidento taurės varžybose rekordą.

Prezidento taurė pirmą sykį surengta 1931 metais. Atkūrus Nepriklausomybę, šis turnyras tapo kasmetiniu. Į Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos kalnedorių turnyras įtrauktas 1998 metais.