Pergale Prezidento taurėje startavęs Mugevičius: kuo daugiau tokių turnyrų, tuo geriau! / 2014

nr13

2014.07.28

Pergale Prezidento taurės pagrindinėse varžybose startavo aukščiausią reitingą turnyre turintis lietuvis Lukas Mugevičius. 904-oji pasaulio raketė įtikinamai 6:2, 6:1 palaužė estą Markusą Kernerį.

Po mačo kalbintas mūsiškis sėkmingo turnyro starto nesureikšmino. „Šiuo  metu esu pasiekęs neblogą sportinę formą, tačiau kiti Prezidento taurėje dalyvaujantys taip pat puikūs tenisininkai ir gali nustebinti“, – kalbėjo L. Mugevičius.

Gali susidaryti įspūdis, kad pergalė buvo lengva? – paklausėme 19-likmečio.

Tikrai ne. Priešininką žinau jau daug metų. ATP reitingo taškų jis neturi, bet tai labai neblogas žaidėjas. Jis treniruojasi ir studijuoja Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Kaip vertini savo žaidimą?

Neblogai, nors galėjo būti geriau. Ypač kai kuriuose geimuose servuojant, kai kuriuos ir priiminėjant.

Tarp Prezidento taurėje dalyvaujančių lietuvių esi įvardijamas kaip pagrindinis favoritas. Kaip vertini savo šansus?

Tikrai nemanau, kad esu geriausias iš čia dalyvaujančių lietuvių. Dovydas Šakinis, Julius Tverijonas ir Mantas Bugailiškis yra  tikrai puikūs žaidėjai. Kiekvienas gali iššauti, kiekvienas gali gerai kovoti.

Tai jau 25-oji Prezidento taurė. Tokie turnyrai Lietuvoje reikalingi?

Be abejo, reikalingi. Mūsų šalyje yra pajėgių tenisininkų. Be to, smagu sugrįžti namo ir žaisti palaikomam savų žmonių. Kuo daugiau tokių turnyrų, tuo geriau!

Tvyrantis karštis netrukdė?

Man netrukdo (šypsosi). Esu žaidęs ir ne prie tokių sąlygų. Būna visko, kartais tenka žaisti esant labai vėsiam orui, kartais labai karštam, tad prie to esu prisitaikęs.

Šį sezoną dalyvauji daugelyje turnyrų. Esi sportinės formos pakilime?

Dabartinę savo formą vertinu neblogai. Metų pradžia buvo labai sunki – buvo traumų ir duobių. Vėliau pavyko sėkmingai sužaisti keliuose turnyruose tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose.

Pirmajame pagrindinių varžybų etape nepasisekė vardinį kvietimą gavusiam Aleksui Tverijonui. Jis 3:6, 3:6 pripažino prancūzo Jerome Inzirello pranašumą. Šiuo metu vyksta dar vienas lietuvio mačas. Su ukrainiečiu Maratu Deviatiarovu varžosi aštuoniolikmetis Mantas Bugailiškis. Taip pat lietuviai šiandien žais ir du dvejetų turnyro mačus. Dovydas Šakinis kartu su Juliumi Tverijonu susitiks su lenkų Mateuz Terzynski ir Michail Dembek duetu, o Lukas Mugevičius kartu su rusu Ronald Slobodchikov kovos su italais Francesko Garzelli ir Giorgio Portaluri.