Paskelbtas 2015 m. „Prezidento taurės“ dalyvių sąrašas

Laurynas_Grigelis_2013

2015.07.08

Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė liepos 18–25 d. Vilniuje vyksiančio „ITF Futures“ serijos turnyro Prezidento taurei laimėti dalyvių sąrašą. 2013 m. iškovotą Prezidento taurės titulą ginsiantis lietuvis Laurynas Grigelis, šiuo metu pasauliniame reitinge užimantis 346 vietą, yra pirmoji turnyro raketė.

Be Lauryno Grigelio, turnyre „Prezidento taurė“ šiemet dalyvaus dar vienas ketvirtojo šimtuko žaidėjas – ispanas Gerardas Granollersas Pujolis, šiuo metu ATP reitinge užimantis 358 vietą. G. G. Pujolis, kaip ir L. Grigelis, šiemet jau yra iškovojęs dviejų analogiškų turnyrų titulus.

Turnyre išvysime ir keturis šeštojo šimtuko žaidėjus. Tai olandas Scottas Griekspooras (ATP 525), Jevgenijus Elistratovas iš Rusijos (ATP 530), italas Claudio Fortuna (ATP 560) ir trečioji Lietuvos raketė Lukas Mugevičius (ATP 590), kuris praėjusiais metais „Prezidento taurėje“ sužaidė savo karjeros turnyrą nukeliaudamas iki pat finalo.

Iš viso turnyre dalyvaus 15 pirmojo tūkstantuko žaidėjų. Į kvalifikacinį turnyrą užsiregistravo net 102 tenisininkai iš daugiau nei 20 pasaulio valstybių. Iš jų – net 17 savo jėgas profesionalų turnyre norinčių išbandyti lietuvių. Vietą pagrindiniame turnyre dėl turimo reitingo jau užsitikrino 18 dalyvių, dar 14 dalyvių pateks įveikę kvalifikacijos barjerą.

Anot renginį organizuojančios Vilniaus teniso akademijos direktoriaus Ramūno Grušo, turnyras „Prezidento taurė“ labai svarbus jauniesiems Lietuvos tenisininkams, nes būtent čia jie dažniausiai iškovoja pirmąjį Teniso profesionalų asociacijos (ATP) tašką. „Tai puiki motyvacija ir startinė pozicija. Iš tiesų būtent Vilniuje 2008 m. savo ATP taškų kraitį atvėrė L. Grigelis, pora metų anksčiau debiutavo ir Ričardas Berankis“, –pasakojo R. Grušas.

XXVI turnyras „Prezidento taurė“ Vilniaus Bernardinų sodo teniso aikštyne vyks liepos 18–25 dienomis. Pirmasis turnyras Lietuvos Prezidento taurei laimėti Lietuvoje surengtas 1931 metais. Iki 1938 m. Lietuvos teniso sąjunga surengė keturis tokius turnyrus. Tradicinėmis šios varžybos tapo Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Jų organizavimas Lietuvos teniso sąjungos iniciatyva atnaujintas 1994 metais. Šių metų turnyre žais daugiau nei 50 tenisininkų iš daugiau kaip 20 šalių. Šis turnyras yra didžiausias ir seniausias Baltijos šalyse ir vienintelis profesionalų vyrų teniso renginys Lietuvoje. Turnyro prizinis fondas – 10 tūkst. JAV dolerių. Atnaujinamą turnyro tvarkaraštį, rezultatus, nuotraukų ir vaizdo galerijas galėsite stebėti oficialioje turnyro svetainėje www.prezidentotaure.lt.