Mugevičių finale įveikęs Dubarenka: jis gali pasiekti didžiules aukštumas / 2014

nr12

2014.08.02

25-ąjį kartą vykusio Prezidento taurės turnyro nugalėtoju tapo 387-oji pasaulio raketė Maksimas Dubarenka. Moldavas finale 6:1, 6:4 privertė pasiduoti Vilniaus teniso akademijos auklėtinį Luką Mugevičių.

Su Ernestu Gulbiu dvi pastarąsias savaites treniravęsis M. Dubarenka po finalo negailėjo komplimentų L. Mugevičiui ir teigė, kad taip toliau dirbdamas lietuvis gali pasiekti didžiulių aukštumų.

Kaip vertini kovą finale ir visą šią savaitę? – paklausėme Prezidento taurės savininko.

Savaitė man buvo tikrai sėkminga – laimėjau tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose. Žaisti finale ir į jį patekti buvo tikrai sunku. Išlikau susikoncentravęs. Šiandien buvo beprotiškai karšta, todėl tai dar labiau apsunkino mūsų su Luku galimybes. Manau, dviejų savaičių pasiruošimas nenuėjo veltui. Dirbau teisinga linkme ir tikiuosi tai dar kartą įrodyti jau kitame turnyre.

Kokį įspūdį paliko Luko žaidimas?

Lukas yra jaunas žaidėjas, su kuriuo dažnai susitinkame įvairiuose turnyruose, esame geri draugai. Žinoma, aikštyne visos draugystės būna baigtos. Jis labai techniškas ir labai gerai pasiruošęs fiziškai. Atsiprašau, kad sugadinau jums šventę, bet esu įsitikinęs, kad jūsiškis Prezidento taurę laimės dar ne kartą (šypsosi). Manau, taip toliau dirbdamas Lukas gali pasiekti didžiules aukštumas.

Kaip vertini šio turnyro lygį?

Gal formaliai tai nėra aukščiausio rango varžybos, bet mes, profesionalūs tenisininkai, žinome, kad tokie turnyrai yra labai sudėtingi. Žaidžiame diena po dienos, neturime laiko poilsiui. Tie, kurie turi žemesnį ATP reitingą, gali tave visada nugalėti, jei tik jiems bus sėkminga diena. Didelė klaida manyti, kad mažas prizinis fondas reiškia žemą turnyro lygį.

***

Tuo metu žymiai aukštesnį reitingą  turinčius varžovus vieną po kito Prezidento taurėje šlavęs L. Mugevičius (ATP-904) šį turnyrą apibūdina kaip geriausią savo karjeroje.

Savo karjeroje pasiekei pirmąjį finalą, tačiau jame pralaimėjai. Kokios nuotaikos?

Neblogos, bet džiaugtis labai nėra kuo. Aišku, vertinant visą turnyrą, pasiekti pavyko nuveikti nemažai.

Rezultatą finale lėmė lygių skirtumas ar nuovargis?

Nuovargis jautėsi abiem. M. Dubarenka taip pat turėjo sunkų mačą vakar. Be abejo, jo lygis labai aukštas, jį į treniruotes kviečiasi tokie žaidėjai kaip Ernestas Gulbis, o tai pasako daug.

Tai vienas geriausių tavo turnyrų?

Prezidento taurėje pirmą kartą pasiekiau pusfinalį ir finalą. Tai turbūt pats geriausias turnyras mano karjeroje, bent jau vienetų varžybose.

Koks šio turnyro lygis?

Čia yra tikrai labai pajėgių žaidėjų. Žinot, „Futures“ serijos turnyruose būna įvairių tenisininkų,

Pernai Prezidento taurės nugalėtoju tapęs Laurynas Grigelis laimėjo 5 iš eilės „Futures“ serijos turnyrus. Bandysi pakartoti kažką panašaus?

Kaip tik vakar kalbėjau su Laurynu, jis linkėjo sėkmės. Aišku, po tokių pasirodymų pasitikėjimas savimi išauga.

M. Dubarenka po mačo sakė, kad šį turnyrą ateityje dar būtinai laimėsi. Ką pats apie tai manai?

Jeigu pavyko patekti į finalą, galbūt kada pavyks ir laimėti. Visko gali būt. Gal kitais metais sužaisiu pirmą ratą ir „namo“ (šypsosi). Bandysim tobulėti, dirbsime kiek įmanoma daugiau.