Laurynas Grigelis vėl bandys laimėti Prezidento taurę

Laurynas1

2015.06.18

Vienas geriausių Lietuvos tenisininkų Laurynas Grigelis vėl bandys patirti kartą jau išgyventą jausmą – gimtinėje laimėti Prezidento taurę

Liepos 18 – 25 dienomis Bernardinų sodo teniso aikštyne Vilniuje bus surengtas tradicinis Prezidento taurės turnyras. Tai – vienintelis Lietuvoje Tarptautinės teniso federacijos (ITF) profesionalų turnyras. Jis vyks jau 26-ąjį kartą.  Nuo 2014 m. šias varžybas patikėta rengti Vilniaus teniso akademijai.

Pirmą kartą tarptautinis teniso turnyras Lietuvos prezidento taurei laimėti įvyko 1931 metais. Tradicinis jis tapo jau Lietuvai atkūrus nepriklausomybę – nuo 1994-ųjų rengiamas kasmet. Į ITF kalendorių šis „Futures“ serijos turnyras įtrauktas 1998 metais.

1994, 1996, 1998 ir 2000 metais Prezidento taurės turnyre triumfavo Rolandas Muraška, o 2013 m – Laurynas Grigelis. Beje 2013-aisiais L. Grigelis laimėjo ir dvejetų varžybas poroje su savo treneriu Giuseppe Menga.

Pernai Vilniaus teniso akademijos auklėtinis Lukas Mugevičius Prezidento taurės turnyro finale pralaimėjo moldavui Maximui Duborenco.

Prezidento taurės turnyras labai svarbus jauniesiems Lietuvos tenisininkams, nes būtent čia jie dažniausiai iškovoja pirmąjį Teniso profesionalų asociacijos (ATP) tašką. Iš tiesų būtent Vilniuje 2008 m. savo ATP taškų kraitį atvėrė L. Grigelis, porą metų prieš tai debiutavo ir Ričardas Berankis.

Būtent ATP taškai daugeliui jaunų sportininkų ir yra svarbiausias motyvas dalyvauti šiuose turnyruose. Šiame turnyre yra žaidę garsūs tenisininkai rusas Michailas Južnas, latvis Ernestas Gulbis. Jeigu nevyksta Daviso taurės mačas, Prezidento taurė – vienintelė galimybė išvysti profesionalų tenisą Lietuvoje.

Pernai L. Grigelis nugalėtojo vardo negynė. Bet šiemet jis dalyvaus Prezidento taurės turnyre.

2013-aisiais metais laimėjote  Prezidento taurę. Ar liko atsiminimų iš to turnyro, ar jis tik vienas iš begalės, kuriame dalyvavote? – klausėme Lauryno.

Iš Prezidento taurės turnyro liko tikrai daug gerų atsiminimų, nes laimėti namuose prie savos publikos yra nuostabu.

Kodėl negynėte nugalėtojo vardo pernai?

Pernai nežaidžiau šio turnyro, nes reikėjo važiuoti į Ameriką ir žaisti ten „Challenger“ turnyrus ir po to – atvirojo JAV čempionato atranką.

Kaip sugalvojote dalyvauti šiemet?

Šiemet nusprendžiau žaisti, nes malonu čia sugrįžti, be to,  Prezidento taurės turnyras puikiai įsirašė į mano turnyrų  grafiką.

Prisimenate, kada pirmą kartą čia dalyvavote?

Pirmą kartą, jeigu gerai atsimenu, dalyvavau 2007 metais ir būtent čia iškovojau pirma savo ATP tašką.

Ar, jūsų nuomone, Prezidento taurės varžybos naudingos jauniesiems Lietuvos tenisininkams?

Manau, kad kiekvienas turnyras, surengtas Lietuvoje, yra gerai ne tik mūsų jaunimui, bet ir teniso augimui  mūsų šalyje.

Žaisti Lietuvoje – išskirtinis jausmas?

Tikrai malonu žaisti Lietuvoje. Ir Prezidento, ir Daviso taurės varžybas. Gaila, kad retai tenka čia parungtyniauti. Lietuvoje emocijų tikrai yra daugiau, nes tave palaiko namų sienos ir padeda sunkiais momentais, prideda daugiau jėgų. Bet tuo pačiu ir spaudimas yra didesnis, nes labai jau norisi pasirodyti gerai.

Gal Prezidento taurės varžybose dalyvausite ir dvejetų turnyre?

Taip, žaisiu. Su Luku Mugevičiumi.

Kaip vertintumėte Prezidento taurės publiką? Ar teniso gerbėjai yra santūresni, nei visame pasaulyje, ar kaip tik aistringesni? Ar jaučiate čia lietuvių palaikymą?

Palaikymas Lietuvoje yra labai geras. Kiek teko žaisti, manau, mūsų publika yra šilčiausia.

Tikiuosi, kad ir šiemet susirinks daug žmonių mane palaikyti. Jei bus galimybe, atvyks ir mano tėvai, draugai. Mano draugė Stela, manau, tikrai bus.

Kaip pačiam einasi šis sezonas? Ar galite pasakyti, kad jis – sėkmingas?
Manau, mano sezonas yra normalus, bet tikrai galėjo būti ir geresnis. Nes neretai pralaimėdavau labai lygius mačus. Gal pritrūkdavo trupučio sėkmės, o gal kartais ir šaltesnių nervų.

Ką manote apie Luko Mugevičiaus galimybes šių metų Prezidento taurės turnyre?

Jau praėjusiais metais jis parodė, kad gali kovoti dėl taurės. Aš manau, kad šiemet Luko tikslai nesikeis.

Prezidento taurė – tai vienintelis tarptautinės teniso federacijos (ITF) profesionalų teniso turnyras Lietuvoje. Tai tuo pačiu ir pats seniausias teniso turnyras Lietuvoje vykstantis nuo 1931 metų. Turnyro prizinį fondą sudaro 10 000 JAV dolerių. Kvalifikacinis turnyras vyks liepos 18 – 19 dienomis, pagrindinis turnyras – liepos 20 – 25 dienomis. Turnyro finalas numatomas liepos 25 dieną. Turnyro naujienos, dalyviai, nuotraukų galerijos, artimiausi bei paskutiniai mačai bus talpinami oficialioje turnyro svetainėje www.prezidentotaure.lt.